niedziela, 13 sierpnia 2017

Obroża od SchnauzerShop - recenzja

Niedawno, będąc na Międzynarodowej Wystawie Psów Rasowych w Krakowie (18-19.06) zakupiłam kilka obroży (więcej tu). Dziś, po prawie dwóch miesiącach przyszedł czas na zrecenzowanie jednej z nich: na pierwszy ogień idą batmany od SchnauzerShop!

O firmie dowiedziałam się dopiero na wystawie. Nie śledziłam ich facebooka, ani strony internetowej, więc w tej kwestii za dużo się nie wypowiem :/
Obrożę albo smycz można zamówić w wybranym przez siebie wzorze, kolorze taśmy, szerokości i podszyciu.Ja chodząc między stoiskami po prostu zauważyłam obrożę w batmany. Jako że od dłuższego czasu marzyłam o tym wzorze, to zdecydowałam, że MUSZĘ. JĄ. MIEĆ.

Na stronie sklepu nie znalazłam opisu, więc niestety nie umieszczę go tutaj i nie porównam z faktycznym funkcjonowaniem obroży :/
Obwód obroży: 30- 40cm
Szerokość: 2,5cm bez podszycia


Obrożę testowaliśmy na wielu spacerach i treningach. W wodzie i na lądzie, w lesie i na łące. Została wytarzana w kupie (zaraz po praniu...), ale wszystko przetrwała. No, prawie. Dlaczego? Zapraszam do dalszej części wpisu :)

Wykonanie

Obroża została wykonana z czarnej taśmy parcianej o szerokości 2,5cm. Na to naszyty został wzór: cienka tasiemka w batmany, a całość podszyta jest żółtym polarem minky. Okucia nie są spawane, co dla mnie jest dużym minusem, ponieważ po dwóch miesiącach intensywnego użytkowania zauważyłam, że zahaczają o tasiemkę lekko nadrywając ją. Klamra jest plastikowa i sprawia wrażenie wytrzymałej.
Na początku loga batmana pokryte były brokatem, lecz ten postanowił odkleić się podczas prania. Dla mnie wielka wada to nie jest, lecz komuś innemu mogłoby zależeć na tym detalu ;)

Przed praniem
Po praniu

Przy kontakcie z wodą (pranie, wodowania) ciemny wzór, a może tasiemka zaczęły zabarwiać żółte tło i podszycie przez co obroża nie wygląda już tak efektownie jak kiedyś :/


Komfort i bezpieczeństwo
Sama obroża, mimo wad w wykonaniu sprawia wrażenie wytrzymałej. Nie widzę, by przy mocniejszych szarpnięciach klamra, jak i okucia ulegały zniszczeniu. Taśma, dzięki obecności podszycia nie ociera psa.


Regulacja
To. Jest. Straszne... Obroża jest gruba, ponieważ minky dodaje jej objętości i przez to regulator potwornie ciężko się po niej przesuwa. Jest to jedna z cech występujących przy każdej obroży podszytej tym polarem.

Podsumowując, obroża nie spełniła moich oczekiwań. Liczyłam na coś lepszego, jednak zawsze mogło być gorzej ;)

Wygląd  7/10
Jakość  4/10
Psia swoboda   10/10
Bezpieczeństwo  10/10
Cena  0/10
W sumie  34/60

Obrożę kupiłam za 35zł, ale wiedząc jak sprawdza się w terenie nie zrobiłabym tego po raz drugi. Według mnie cena w porównaniu do jakości jest bardzo wygórowana.

Znacie tę firmę? Może macie z niej jakieś akcesoria? Jak się sprawdzają?
Dajcie znać w komentarzach!
Pozdrawiamy, Z&M

4 komentarze:

 1. Z firmą spotykam się po raz pierwszy i nie wiem czy zdecydowałabym się na jej zakup ze względu na wykonanie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja tak samo po raz pierwszy słyszę o tej firmie i szczerze?wygląda badziewnie i sądzę,że mój pies by się z nią rozprawił w kilka dni -góra ;) A jeżeli chodzi o cenę jest ona wygórowana i to mocno.Uważam,że nie zdecydowałabym się na jej zakup.Obroże z takich materiałów(ten sam wzór itp) i takiego wykonania można dostać za 15 zł.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja tą firmę znam już bardzo długo i bardzo wiele z niej zamawiam, od obroży których mam z 5 sztuk po maty pod miski. Wykonanie wszystkich artykułów jest na najwyższym poziomie, a obsługa klienta jest celująca. Jeżeli nie śledzisz sklepu ani profilu to żadna to ocena. Gdy potrzebujesz obroży bądź szelek wyczynowych ( przeznaczonych do sportów ) bądź wiesz że eksploatujesz do granic możliwości takie artykuły to kupujesz sprzęt do tego przeznaczony. Ja mam akurat tą samą obroże z batmanem, ma ona rok , jest użytkowana przez sznaucera miniaturę ( nie tarzam jej w kupię ) bo nie czuje takiej potrzeby, obroza jest prana , bo wiadomo , że się brudzi i proszę mi wierzyć , że ani jeden brokacie z niej nie odpadł. Ja serdecznie polecam tą firmę.

  OdpowiedzUsuń